Vücudumuz için yararlı olan uygulamaları gerçekleştirmek, daha iyi hissetmemizi ve cildimizin yararlı mineralleri kazanmasına olanak sağlar.  Sağlıklı yaşam için detoks suyu ise vücudumuzda biriken tüm toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu sebeple detoks suyu nasıl yapılır adımlarında sizlere kolay bir tarif ile ön plana çıkarak, hazırlanışına bakacağız.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kolay bir şekilde yağlarınızdan kurtulmak ve yakılmalarını istiyorsanız, detoks suyunu hazırlayabilirsiniz. Bunun için;

Malzemeler: 1 adet Limon / 1 bardak Su / 2 çay kaşığı Elma Sirkesi gerekmektedir.

Hazırlanışı: İlk olarak, limonu güzel bir şekilde sıkmalı ve suyunu çıkarmalısınız. Bunun ardından sie diğer malzemeleri kullanarak karışım elde edin. Bunun ardından karışımı sabah uyandığınızda ve akşam yemeğinden yarım saat ya da 1 saat önce karışımı için.

Bu sayede kolay bir şekilde detoks suyu nasıl yapılır konusu öğrenilmiş olunuyor. Tabi bu sadece bir tarifidir. Aynı zamanda tarçınlı ve elmalı detoks karışımı da hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler: 1 tane elma – dilimlenmiş / 3 adet Tarçın

Hazırlanışı: Elmayı ve tarçınları 1 bardak ılık suyun içerisine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Bunun ardından yemek yemeden 1 saat önce kadar tüketerek, gerekli desteği alabilirsiniz.

Detoks Suyunun Ne Gibi Yararları Var?

Detoks suyunun pek çok faydanın bulunduğunu söylemek mümkündür. Bunlar arasında;

Detoks Suyunun Yağ Yakıcı Etkisi: Dengesiz beslenmelerimize dayalı olarak ya da vücudumuzun bir türlü atamadığı toksinlerin atılmasına olanak sağlar. Genelde yağ yakıcı etkisiyle ön plana çıkmasıyla, kilo sorunu yaşayanlar ya da zayıflamak isteyenler adına önemli bir yarara sahiptir.

Baş Ağrıları ve Yorgunluğa Karşı Etkisi: Yorgunluk hallerinin giderilmesi ve bitmek bilmeyen baş ağrılarının azalması içinde detoks suyu tavsiye edilir. Ayrıca uyku bozuklularının giderilmesinde de önemli bir yarara sahiptir.

Elbette bunların yanı sıra fazla yağların giderilmesi ve biriken toksinlerin atılması, detoks suyunun en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Sizde beklentilerinizi almak ve iyi bir yarar görmek için detoks suyu nasıl yapılır içeriklerine bakabilirsiniz. Yemeklerden 1 saat kadar önce bu karışımı içerek, kendi sağlığınız için temel gereksinimleri alabilirsiniz. Tarifi her gün yaparak, vücudunuz için istenilen verimi de bu sayede almış olursunuz.